این مطلب ۱۱۳ بار خوانده شده
جانشین سازمان بسیج مستضعفان:

تقدیم ۳۰۰ شهید از جامعه کارگری قزوین به نظام اسلامی/ دولت انقلابی انتخاب کنیم

جانشین سازمان بسیج مستضعفان گفت: تا به امروز حدود ۱۴ هزار شهید از جامعه کارگری کشور تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده که ۳۰۰ نفر از این شهیدان متعلق به استان قزوین است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، یادواره شهدای کارگری استان قزوین با حضور سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفان  و  محمد ابراهیم کریمی،مسئول سازمان بسیج کارگری کشور صبح امروز در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان البرز برگزار شد، سردار فضلی اظهار داشت: تا به امروز حدود ۱۴ هزار شهید از جامعه کارگری کشور تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده که ۳۰۰ نفر از این شهیدان متعلق به استان قزوین است.

وی افزود: در استان قزوین شهدای بزرگ و والا‌مقامی همچون شهید بابایی، شهید رجایی، شهید حسن‌پور و شهید بمانی وجود دارند که شهید بمانی شهید نمونه جامعه کارگری استان در سال جاری انتخاب شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفان اضافه کرد: دفاع مقدس قطعه آرمانی انقلاب اسلامی است زیرا شهدا، جانبازان و رزمندگان با پروردگار خود معامله کردند و امروز در آستانه سوم خرداد و عملیات غرور‌آفرین بیت‌المقدس قرار داریم که چند روز پس از عملیات فتح‌المبین بزرگ‌ترین عملیات دوران دفاع مقدس با نام عملیات بیت‌المقدس آغاز شد.

سردار فضلی یادآور شد: دشمن با اتکا به موانع طبیعی و نیرویی که بیش از هفت لشکر بود در دامنه عملیاتی بیت‌المقدس قرار گرفت که هدف از این عملیات شکستن حصر خرمشهر بود.

وی مطرح کرد: نیروهای رزمنده ایران از قشرهای مختلف کشور در عملیات بیت‌المقدس حاضر شدند که ۴۵ گردان را ارتش و ۹۰ گردان را مردم، بسیجیان و سپاه پاسداران تشکیل دادند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفان عنوان کرد: دشمن تمام تمهیدات لازم را برای شکست ایران به کار بست و به دلیل مین‌های بسیاری که استفاده کرده بود فضا برای فرود یک فروند هلی‌کوپتر وجود نداشت.

سردار فضلی عنوان کرد: هنر امام خمینی(ره) این بود که توانست مردم را از استان‌های مختلف و زبان‌ها و گویش‌های متفاوت ترکیب کند و این رمز موفقیت بزرگ‌ترین عملیات دوران دفاع مقدس بود که از تاریخ دهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ آغاز شد.

وی تشریح کرد: پس از انجام عملیات مختلف رزمندگان ایران توانستند در ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱، شهر خرمشهر را که در تصرف دشمن بود به وسیله سه تیپ از سه جناح به محاصره خود در آورند و در صبح سوم خرداد مرحله نهایی ورود به خرمشهر آغاز شد و در این روز صدام به ۱۴ هزار نیروی خود در خرمشهر پیامی با این مضمون ارسال کرد که خرمشهر را حفظ کنید تا آن را مجدد به بصره متصل کنیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفان یادآور شد: اقدامات مربوط به شناسایی و باز کردن معابر ورودی خرمشهر در ساعات نخست صبح آغاز شد و پس از قرائت رمز عملیات، رزمندگان ایرانی به نقاط برنامه‌ریزی شده دست پیدا کرده و نیروهای دشمن بدون مقاومت خود را تسلیم رزمندگان ایرانی کردند و در روز سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ پس از ۱۹ ماه از سقوط خرمشهر بار دیگر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مناره مسجد جامع این شهر به اهتزاز در آمد.

سردار فضلی گفت: امام خمینی‌(ره) به درستی فرمود که خرمشهر را خدا آزاد کرد چراکه اگر توجه پروردگار نبود فتح خرمشهر صورت نمی‌گرفت و دشمنان خود را به راحتی تسلیم نیروهای ایران نمی‌کردند و در عملیات بیت‌المقدس پنج هزار و ۷۰۰ کیلومتر از مرزهای ایران باز پس گرفته و اتحاد و همدلی ایرانیان به رخ جهان کشیده شد.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته در دانشگاه امام حسین‌(ع) سه تهدید کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت ایران را تهدید می‌کند، که تهدید کوتاه‌مدت مربوط به تحمیل شرایط امنیتی بر کشور است و دشمن باید بداند که امنیت ایران به وسیله مردم و بسیجیان تأمین می‌شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفان مطرح کرد: دشمن درصدد است تا اتحاد بین مردم ایران را از بین ببرد و بین مردم و اطاعت آن‌ها از ولی امر مسلمانان شکاف ایجاد کند و باید دقت کنیم تا عمر کوتاه خود را در دنیا با خون شهدا معامله نکنیم.

فضلی در ادامه با ذکر خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس بیان کرد: در آستانه انتخابات قرار داریم و باید دقت شود تا دولت انقلابی، حافظ خون شهدای انقلاب و دفاع مقدس را انتخاب کنیم