این مطلب ۱۴۴ بار خوانده شده
فرمانده سپاه شهرستان زابل

سردار شهید محب فارسی تا آخرین لحظه نسبت به نظام و انقلاب عباسگونه رفتار کردند

فرمانده سپاه شهرستان زابل عنوان کرد: سردار شهید محبعلی فارسی تا آخرین لحظه نسبت به نظام، انقلاب، ارزشها و رهبری عباسگونه رفتار کردند.
نسخه مناسب چاپ

 سرهنگ پاسدار علی ثمره حسینی در گفتگو با خبرگاری بسیج از استان سیستان و بلوچستان در راستای  شهادت جانباز و آزاده والامقام سردار حاج محب فارسی که در  اظهار کرد: جانباز شهید و آزاده محب علی فارسی از فرماندهان به نام دوران مقدس بودند که به دلیل شدت جراحات و عوارض شیمیایی که داشتند کمتر می توانستند در مجالس و محافل حضور پیدا کنند بنابراین شاید نسل جوان و نوجوان آن چنان که باید با این شخصیت آشنایی نداشته باشند.
 
وی افزود: شهید محب فارسی در دوران دفاع مقدس درکنار حاج قاسم سلیمانی و شهید میرحسینی به عنوان فرمانده گردان بسیار خوب درخشید و با رشادت و دلاوری بی نظیر خود حماسه های ارزشمندی را خلق کردند.
ثمره حسینی تصریح کرد: این شهید ارزشمند با وفادار ماندن تا آخرین لحظه نسبت به نظام و انقلاب به ارزش ها و رهبری انقلاب با تمام سختی ها ومشکلات و با همه جراحات و بیماری هایی که به دلیل عوارض شیمیایی داشتند عباسگونه رفتار کردند.

فرمانده سپاه شهرستان زابل با بیان اینکه این شهید بزرگوار از سال ۱۳۶۴ به عنوان فرمانده گردان مستقل ۴۰۹ سیستان و بلوچستان منصوب شد، تاکید کرد: بزرگانی همچون شهید فارسی باید ارج نهاده شوند و به الگویی ارزشمند برای جوانان و نوجوانان این خطه مبدل شود.

وی ابراز کرد: این شهید والا مقام در سال ۱۳۶۷ بعد از پایان قطع نامه به اسارت دشمن در امدند در زمانی که رژیم بعث برای بار دوم می خواست به خرمشهر حمله کرده و خرمشهر را بگیرد، این فرمانده رشید اسلام با توجه به اینکه می توانست محل را ترک کند، در مقابل دشمن ایستاده و جانانه مبارزه کرد و اسیر شد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
admin