دوست شهید صنیع خانی :

ماجرای خطر سقوط «هلی کوپتر» در طوفان و آرامش شهید صنیع خانی/در خدمت انقلاب و نظام بود

آقابزرگی گفت: سوار هلی کوپتر بودیم که هوا طوفانی شد و هر لحظه امکان سقوط وجود داشت اما شهید صنیع خانی با آرامش خاصی،زیر لب ذکر می گفت.

[[{"fid":"955","view_mode":"default","type":"media","attributes":{"height":"141","width":"220","class":"media-element file-default"},"link_text":null}]]
دوست شهید صنیع خانی :

ماجرای خطر سقوط «هلی کوپتر» در طوفان و آرامش شهید صنیع خانی/در خدمت انقلاب و نظام بود

آقابزرگی گفت: سوار هلی کوپتر بودیم که هوا طوفانی شد و هر لحظه امکان سقوط وجود داشت اما شهید صنیع خانی با آرامش خاصی،زیر لب ذکر می گفت.
به گزارش سرویس راهیان نور خبرگزاری بسیج، مسعود حاج آقا بزرگی، یکی از دوستان شهید سیدمحمد صنیع خانی  با اشاره به اخلاق و رفتار این شهید بزرگوار گفت: بخشی از ویژگی هایی همچون عشق خالصانه به امام خمینی(ره)،پشتیبانی از ولایت فقیه،خوش خلقی و با محبت بودن،ایثارگری و فداکاری،داشتن روحیه خستگی ناپذیرو... از جمله محاسن اخلاقی شهید صنیع خانی بود که در او دیدم.
وی سال آشنایی با شهید صنیع خانی را سال 66 عنوان کرد و اظهار داشت: من با کاروان بسیج و سپاه به مکه اعزام شدم و درآنجا با شهید صنیع خانی آشنا شدم.او در آنجا مسئول آب رسانی به زائران خانه خدا بود.همان سال،بین زائرین ایرانی و پلیس عربستان درگیری پیش آمد که موجب شهادت چندین نفر از ایرانی ها شد.من و شهید صنیع خانی هم در این درگیری ها حضور داشتیم.
آقابزرگی تصریح کرد: بعد از رحلت امام خمینی(ره)،مهمترین کار سپاه و ارگان های دولتی،ساخت حرم این امام بود.اطراف بهشت زهرا(س) را زمین های کشاورزی برداشته بود. آماده سازی این محل برای حضور مردم نقاط مختلف ایران و کشورهای خارجی،یکی از مسئله های مهم در آن روزها بود.دستگاه های اجرایی برای ادای ارادتشان نسبت به امام خمینی (ره) وارد صحنه شدند.در این میان،ترابری سنگین سپاه نقش موثری داشت که مدیریتش به عهده شهید صنیع خانی بود.
وی به فعالیت های دیگر شهید صنیع خانی اشاره می کند و می گوید:اوهمیشه سعی داشت وظایفش را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.او با تمام وجود در صحنه های مختلف،در خدمت انقلاب و نظام بود.زلزله گیلان و زنجان،سیل زابل،انتقال اسرای ایرانی از عراق به کشورمان و... از جمله سرفصل هایی از فعالیت های شهید صنیع خانی بوده است.
دوست شهید صنیع خانی اظهار داشت:زلزله گیلان و زنجان در سال 69اتفاق افتاد.شهید صنیع خانی زودتر از حد انتظار،امکانات مورد نیاز را به این شهر ها فرستاد.او دراین زمینه ها از سرعت عمل بالایی برخوردار بود. در حادثه سیل زابل (سال 69) شهید صنیع خانی سریع خودش را به این شهر رساند و زحمات زیادی کشید.
بزرگی به حضور شهید صنیع خانی در تبادل اسرای عراقی وایرانی اشاره کرد: با شهید صنیع خانی به کرمانشاه رفتیم.برنامه ریزی کردیم که برای چند روز آزاده های کشورمان را در این استان نگهداریم و سپس به شهرهای خودشان بفرستیم.شهید صنیع خانی با اعزام چندین دستگاه اتوبوس به این استان،در زمینه انتقال اسرای ایرانی به شهرهای مختلف ایران، زحمات زیادی کشید.این کار نیازمند یک برنامه ریزی دقیق وجامع داشت که وی آن را به خوبی انجام داد.
وی با بازگو کردن خاطره ای،ایمان خالص شهید صنیع خانی را این گونه توصیف کرد:یک روز با هلی کوپتر برای بازدید از پاگان الله اکبر شهر اسلام آباد،رفتیم.موقع بازگشتن، هوا طوفانی شد و خلبان مسیرش را گم کرد.هر لحظه امکان سقوط وجود داشت.همان موقع،شهید صنیع خانی را دیدم که با آرامش خاصی،زیر لب ذکر می گوید.همانجا بود که به ایمان قلبی او به خدایش، بیشتر پی بردم.سرانجام هلی کوپتربه سلامتی ما را فرود آورد.
آقابزرگی به دیدار شهید صنیع خانی با مقام معظم  رهبری کرد و اظهار داشت:او وقتی از انگلیس برگشت،به دلیل شیمی درمانی،چهره اش تغییر کرده بود.با این حال، با اعضای ستاد ارتحال امام (ره)،به دیدار مقام معظم رهبری رفت.او موقع دیدار،روحیه اش بهتر شد.یکی از دوستانش او را  به آقا معرفی کرد.همان موقع شهید صنیع خانی گفت که آقا در جریان مراحل درمانی اش است؛ جلو رفت و دست رهبرمان را بوسید.
وی درپایان در مورد آخرین دیدارش با شهید صنیع خانی اذعان داشت:آخرین بار او را در بیماستان ساسان تهران دیدم.او با دیدن من،دستی تکان داد.چند روز بعد بود که به شهادت رسید. وی در طول زندگی اش همیشه عاشق امام (ره) و پشتیبان ولایت فقیه بود. شهید صنیع خانی، فردی بود که بعد از جنگ، با حفظ روحیه دوران دفاع مقدس،خدمات زیادی را انجام داد.
کوله بار
 

http://systan.koolebar.ir/node/874

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
The website encountered an unexpected error. Please try again later.