میزبانی ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان از بالغ بر ۷۷هزار پاکستانی اربعین

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس زمان بندی از پیش تعیین شده قرار بود عملیات خدمت رسانی به زوار از ۱۳ مهرماه آغاز شود اما‌زمانی که برای برپایی مواکب از دهم مهر ماه اقدام کردیم با حجم زیادی از زوار مواجه شدیم.


رضا بختیاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج افزود: به همین منظور و با نیت خدمت خالصانه به زوار عملا کار خدمت رسانی را از دهم مهرماه آغاز کردیم و مراسم افتتاحیه در تاریخ سیزدهم‌مهر همزمان با افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین برگزار شد.

بختیاری تصریح کرد: پیش از شروع فعالیت ستاد مردمی پیش بینی حضور ۷۵ هزار زائر شده بود که تا شب گذشته که عملا عمده کاروان ها وارد شده اند بالغ بر ۷۷هزار زائر مورد تکریم ستاد قرار گرفتند که از پیش بینی ها نیز بیشتر بود.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان ادامه داد: البته زوار دیگری نیز از ابتدای محرم وارد استان شده‌اند‌که از طریق‌مبادی ذیربط آمار آنها اعلام شده اما آنچه در حوزه ستاد مردمی می باشد رقمی افزون بر ۷۷هزار زائر بود و جای خوشحالی دارد که استقبال و بدرقه از آنها به خوبی انجام شد.

وی تصریح کرد: آمار ورودی زوار‌نیز به تفکیک در جدول زیر اعلام می شود.
 

دهم ۱۵۴۴
یازدهم ۲۰۹۴
دوازدهم ۴۶۷۵
سیزدهم ۲۹۳۴
چهاردهم ۵۸۱۸
پانزدهم ۲۳۸۹
شانزدهم ۶۷۲۹
هفدهم ۸۲۳۴
هجدهم ۸۲۵۷
نوزدهم ۷۲۹۲
بیست ویکم ۸۰۵۴
بیست دوم ۲۶۵۴
بیست سوم ۶۲۴۰

 
مجموع ورود از شروع خدمات رسانی:۷۷۱۱۹ هزار نفر

بختیاری افزود: برخی از زوار به صورت پیاده و انفرادی وارد مرز شده بودند که در ابتدا تعداد آنها محسوب نشده بود اما در جمع بندی نهایی، تعداد دقیق به شرح اعلام شده می باشد.

http://systan.koolebar.ir/node/92

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.